Krásny a biely úsmev? Žiaden problém! U nás Vám žiarivý úsmev radi vyčarujeme. Bielenie zubov je populárnou a obľúbenou metódou u pacientov. Každodenné pitie kávy, čaju, vína, fajčenie, toto všetko ovplyvňuje farbu zubov. Preto u nás v ambulancií vykonávame bielenie zubov, ktoré zaistí oslnivý úsmev na dlhé roky.


Šetrné bielenie zubov

Bielenie zubov vykonávame po dôkladnom vyšetrení chrupu a po absolvovaní dentálnej hygiene. V našej ambulancií používame vysokoúčinné, kvalitné a bezpečné materiály.


Kombinované bielenie zubov

Kombinované bielenie pozostáva z ambulantného a domáceho bielenia. V kombinácií je bielenie najefektívnejšie a dlhotrvácne.  S takzvaným "wow" efektom.

Pred bielením ja potrebná konzultácia a nasadenie preparátov určených na prevenciu pred citlivosťou zubov, ktoré sa používajú 7-10 dní pre samotným bielením zubov. Dôležité je prísť na bielenie s vyčistenými zubami. Najskôr sa vykonáva ambulantné bielenie. Na začiatku sa vyhotovia fotografie, ktoré slúžia v závere bielenia na porovnane pred a po bielni. Následne sa ďasná prekryjú, aby nedošlo k ich poškodeniu a potom sa postupne na zuby aplikuje bieliace činidlo 3x na 10 minút. Celý proces bielenia je bezbolestný s viditeľným výsledkom ihneď po ošetrení. Po ukončení bielenia sa na zuby nanesie remineralizačný gél na posilnenie skloviny. Celý proces trvá približne 90 minút.

Po absolvovaní ambulantného bielenia si pacient odnáša domov domáce bielenie, s ktorým si biely zuby po dobu 7 dní. Domáce bielenie spočíva v aplikácií bieliaceho činidla, ktoré sa aplikuje do bieliacej dlahy a následne do úst po dobu 15 min 2x denne.

Po ukončení bielenia je potrebná prísť k nám do ambulancie na záverečnú kontrolu, zhodnotenie výsledku a finálne zhotovenie fotografií.

Bielenie je možné vykonať aj zvlášť, ale výsledok nebude tak viditeľný ako pri kombinovanom bielení.


Výsledok kombinovaného bielenia zubov

Čo by ste mali vedieť?

Zuby, ktoré sú mŕtve, majú korunku, plombu či implantát sa nedajú vybieliť. Bieliace činidlo dokáže vybieliť len živé a vlastné zuby. Pokiaľ sa plomba nachádza na viditeľnom mieste pri úsmeve, je potrebné po bielení navštíviť zubného lekára, ktorý môže danú plombu prerobiť do odtieňu vybielených zubov. Pokiaľ sa v ústach na viditeľnom mieste nachádza mŕtvy zub, tak po ukončení bielenia u dentálnej hygieničky treba navštíviť zubného lekára, ktorý tento zub vybieli špeciálnym vnútorným bielením.

Bielenie je môže podstúpiť vtedy, keď sa na zuboch nenachádzajú zubné kazy, zubný kameň a ďasná nie sú zapálené! Tehotným mamičkám odporúčame počkať na bielenie až po tehotenstve.

Pred bielením je potrebné absolvovať preventívnu prehliadku u svojho zubného lekára, aby skontroloval či nemáte prítomné zubné kazy. Pretože zuby so zubnými kazmi nie je možné bieliť!